Naše rastliny pre vašu záhradu

Zemolez kamčatský BOREAL BEAST®

Top ponuka
7,90 s DPH / ks 6,58 € bez DPH / ks
Na sklade
Neskorá odroda s veľkými plodmi, priemerná hmotnosť 1,9 g (max. 2,1 g), tvar široko oválny alebo široko kosoštvorcové, pevné a mäsité, chuť veľmi sladká, chutná.
Obj. čislo:
2018006

Zemolez kamčatský BOREAL BEAST®

Kanadská odroda vyšľachtená na University of Saskatchewan. Patrí do male skupiny neskoro kvitnúcich a neskoro plodiacich odrôd, preto môže byť zaujímavá z hľadiska predĺženia termínov zberu plodov. Krík hustý, vzpriamený, kompaktný, vyznačuje sa silným vzrastom so silnými kostrovými výhonmi. Plod: priemerná hmotnosť 1,9 g (max. 2,1 g), tvar široko oválny alebo široko kosoštvorcové, pevné a mäsité, chuť veľmi sladká, chutná. Hoci plody nevyzerajú tak dobre ako pri odrode "Boreal Beauty", ich hlavnou výhodou je dokonalá chuť, ktorá zostáva a aj po rozmrazení. Ovocie sa hodí na spracovanie. Najlepšie zberať plody ráno, keď je ešte chladno, aby sa po zbere nemuseli chladiť. Plody samé neopadávajú. Vlastnosti kríkov a spôsob dozrievania vyhovuje aj pre mechanizovaný zber. Neskorá odroda, plody dozrievajú koncom júla. Pre dosiahnutie bohatej úrody sa odporúča vysádzať spolu viac odrôd (aby sa umožnilo krížové opeľovanie). Vhodné sú odrody kvitnúce v rovnakom období, napríklad "Boreal Beauty". Obe odrody "Boreal Beauty" a "Boreal Beast" (Pekná a Beštia), vychádzajú zo seba. Odrody "Boreal Blizzard" a "Aurora" tiež kvitnú v podobnom termíne. Rastliny rozmnožené pod licenciou University of Saskatchewan. Foto: T. Kusibab

Parametre

Šírka 120 cm
Pôda výživná, humózna, priepustná
Výška 150 cm
Výška pri predaji 30/40 cm
Veľkosť kvetináča kontajner 3 l
Mrazuvzdornosť (USDA zóna) 3a: od -40 °C do -37,2°C
Dozrievanie VII.
pH reakcia pôdy 5,3 až 6,4 slabo kyslá, 6,4 až 7,4 neutrálna
Stanovište polotieň, slnko
Hmotnosť 1,6 kg

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.