Naše rastliny pre vašu záhradu

Rokosan tekutý 1L

5,90 s DPH / ks 4,92 € bez DPH / ks
Na sklade
Tekuté organicko minerálne hnojivo na báze rohoviny. Univerzálne požitie, aplikácia do zálievky aj na list.
Obj. čislo:
2020058

Rokosan tekutý 1L

Organominerálne hnojivo v tekutej forme patrí momentálne k ojedinelým druhom medzi tekutými hnojivami, vzhľadom na jeho unikátnosť pri získaní keratínového základu z organických odpadov a ekologickým charakterom vo svojej branži.

Aplikácia: - hnojenie tekutým ROKOSANom - postrekom na list - mechanicky, ale aj letecky - výhodnejšie aplikovať pred dažďom, kedy sa hnojivo skôr dostane ku koreňom rastliny pomocou dažďovej vody. V tomto prípade doporučujeme riediť 1 l koncentrátu ROKOSANu ku 10–tim l vody. - pri výsadbe sadeníc odporúčame zmiešať 1 m3 zeminy s cca 7-8 kg sypkého ROKOSANu a následne realizovať výsadbu semien resp. sadeníc do kelímkov... Hnojenie postrekom na list odporúčame cca po 25 dňoch po výsadbe a to 1v množstve dcl. - po výsadbe sadeníc bez aplikácie sypkého ROKOSANu doporučujeme aplikovať pri bežnom zalievaní ku koreňu cca 1 dcl roztoku ROKOSANu, počas vegetačného obdobia každých 50 dní. V tomto prípade doporučujeme riediť 1 l koncentrátu ROKOSANu ku 7– im dielom vody. - pri aplikácii sypkého ROKSANu – cca 20 g pri výsadbe zapracovať do jamky ku 1- 3 ročnej sadenici, jamku zahrabať zeminou a zaliať vodou.  

Návod na použitie kvapalného ROKOSANu:

Hnojivo Rokosan Z – univerzál v koloidnej forme je vyrobené z keratínu, ktorý je obohatený vápnikom, horčíkom, železom a stopovými prvkami, molybdénom, meďou, bórom, mangánom a zinkom. Zloženie v zriedenom stave je vhodné pre hydroponické pestovanie rastlín. Je možné podľa požiadaviek odberateľa pridávať ďalšie stopové prvky, respektíve meniť koncentráciu makrobiotických alebo mikrobiotickýh prvkov.  

Návod na použitie pri hydroponickom pestovaní rastlín:

Obsah fľaše premiešame kvôli jeho zhomogenizovaniu a 15 ml z homogenizovaného hnojiva vlejeme do jedného litra vody. Takto pripravený roztok nalejeme do hydroponickej nádoby. Po 14 dňoch roztok vymeníme.  

Návod na použitie pri hnojení poľných kultúr:

Obsah fľaše zhomogenizujeme ako v predošlom prípade a na jeden liter vody odmeriame 15 ml koncentrovaného hnojiva. Roztokom zalievame rastliny ku koreňom. Je veľmi výhodne hnojiť pred dažďom, keď sa hnojivo pomocou dažďovej vody dostane hlbšie do pôdy a bližšie ku koreňom rastliny. Pozitívny účinok hnojiva sa prejaví v priebehu dvoch až troch dní. Doporučujeme kombinovať Rokosan Z – univerzál v koloidnej forme s ROKOSANom, ktorý bol predtým zapracovaný do pôdy. Účinok tejto kombinácie je ešte výraznejší. Po 30 dňoch hnojenie Rokosanom Z – univerzál v koloidnej forme opakujeme.  

Návod na použitie pri hnojení poľných kultúr na list:

Ako pri hydropónii, ale do jedného litra vody pridáme 3 ml koncentrovaného hnojiva. Roztokom postriekame poľné kultúry. Hnojiť na list je najvýhodnejšie večer, po západe slnka. V prípade hnojenia za slnečného počasia môže dôjsť k poškodeniu rastliny. Opakovať hnojenie môžeme po 25 dňoch.  

ROKOSAN Z – univerzál v tekutej forme je vhodný aj na pestovanie poľnohospodárskych plodín na veľkej ploche. Aplikácia obdobným spôsobom ako u iných plodín. Aplikácia leteckým postrekom sa využíva pri revitalizácii lesných porastov a lesov Slovenskej republiky.

Parametre

Hmotnosť 1,22 kg

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.